19 maja, 2021

Jak można nam pomóc?

Chcesz nam pomóc?

Jest na to mnóstwo sposobów!

W każdym tygodniu zgłaszanych jest do nas przynajmniej kilka kotów, które potrzebują domu tymczasowego. Jest nas garstka, nie mamy kociarni, a nasi podopieczni mieszkają z nami, w naszych domach. Siłą rzeczy nie jesteśmy w stanie przyjąć pod opiekę każdego zgłoszonego kota. Jest na to rada – możesz zostać naszym domem tymczasowym! W zamian za podarowanie naszym podopiecznym kącika u siebie oferujemy karmę, żwirek, pożyczamy transporterek, kuwetki (na miarę naszych możliwości). Ogłaszamy kociaka i aktywnie szukamy mu domu. Służymy radą i pomocą. Zostając naszym domem tymczasowym NIGDY nie jesteś tylko domem tymczasowym. Stajesz się częścią naszej grupy! ZAWSZE możesz na nas liczyć.

Nie możesz wziąć kota do siebie? Są też inne sposoby by pomóc!

Jeśli masz samochód, odrobinę wolnego czasu i mieszkasz we Wrocławiu/okolicy, możesz zostać naszym KOTOWOZEM. Aktualnie pomagają nam w ten sposób 3 osoby. Pod naszą opieką jest zazwyczaj ok. 20-30 kotów, z czego większość wymaga leczenia. Będziemy niezwykle wdzięczne, jeśli pomożesz nam w przetransportowaniu kociaka do weterynarza lub kliniki.

Bez względu na Twoje miejsce zamieszkania potrzebujemy pomocy online. Jest mnóstwo portali z ogłoszeniami, nam jednak nie zawsze starcza czasu, by wrzucić kociaki na wszystkie z nich. Jeśli masz 15 minut tygodniowo i chcesz pomóc, udostępnimy Ci zdjęcia i tekst ogłoszenia. Im więcej ogłoszeń, tym większe prawdopodobieństwo, że kot znajdzie dom.

Działanie naszej Grupy byłoby niemożliwe bez darczyńców. Chętnie przyjmiemy wszelkiego rodzaju karmy dla kotów dorosłych i kociaków, zarówno mokre, jak i suche. Ogromnie przydadzą się także podkłady higieniczne, transportery, klatki łapki, klatki kennelowe do przetrzymywania dzikich kotów po sterylizacji. Jeśli chciałbyś/chciałabyś przekazać nam darowiznę rzeczową lub wysłać paczkę, napisz na: kontakt@fundacjaneko.pl.

Możesz wesprzeć nasze działania poprzez udział w stałych akcjach takich jak Koci Bank Żywności czy Myszy za Grosze.
Zawsze możesz przekazać nam także darowiznę. Wszelkie zebrane przez nas środki pieniężne przeznaczamy na leczenie i żywienie naszych podopiecznych.

37 1140 2004 0000 3102 7879 1131
Fundacja Neko
ul. Jesionowa 72/18
50-504 Wrocław
Tytułem: Darowizna na cele statutowe