19 maja, 2021

Zasady adopcji

Adopcja kota od Fundacji Neko to proces przebiegający w kilku etapach. Jeżeli ktoś wyrazi zainteresowanie kotem, naszym zadaniem jest najpierw przeprowadzenie krótkiej ankiety, będącą wstępem do rozmowy o zwierzęciu.

ZASADY ADOPCJI:

  1. Pierwszym krokiem, jaki zawsze podejmujemy, kiedy ktoś okazuje zainteresowanie kotem, jest przeprowadzenie krótkiej ankiety, aby upewnić się, że rozumiemy wzajemne oczekiwania.
  2. Po otrzymaniu od zainteresowanego odpowiedzi zwrotnej podejmujemy wspólnie decyzję o ewentualnych dalszych krokach. Zawsze chcemy poznać przyszłego opiekuna kota osobiście, dlatego spotykamy się na wizycie przedadopcyjnej w domu tymczasowym lub w domu potencjalnego opiekuna. Jest to okazja do poznania kotka oraz siebie nawzajem. Na tym etapie odpowiadamy na różne pytania i wątpliwości, doradzamy, jak najlepiej wprowadzić do domu nowego, kociego członka rodziny.
  3. Koty oddajemy nieodpłatnie, ale tylko z umową adopcyjną, czyli zobowiązaniem nowego właściciela do dobrej opieki nad kotem i leczenia w razie choroby. Dla nas jest to zobowiązanie, by w razie problemów przyjąć kota z powrotem.
  4. Koty oddajemy do domów niewychodzących z zabezpieczonym balkonem i/lub najczęściej otwieranym oknem.
  5. Po adopcji jesteśmy w kontakcie z nowymi opiekunami, służymy radą i pomocą.

Przy przekazaniu kota do adopcji kierujemy się przede wszystkim jego dobrem!

Do pobrania: